• En

  • En
  • بازدید مجازی از کلینیک تخصصی مهرانه

🌿شاید اکسیر حیات بیماری جوان در رگ های شما جاری باشد...

🌿شاید اکسیر حیات بیماری جوان در رگ های شما جاری باشد...

🌿شاید اکسیر حیات بیماری جوان در رگ های شما جاری باشد... 🌿شاید اکسیر حیات بیماری جوان در رگ های شما جاری باشد...
🟡متاسفانه اکثر مردم اطلاع ندارند با مراجعه به مراکز انتقال خون یا مراکز پذیره نویسی در تهران و مراکز استان ها میتونن با اهدای چند سی سی خون یا بزاق،اطلاعات  hla خودشون رو ثبت کنن تا اگر با یکی از بیماران شباهت ژنتیکی کافی رو داشتن با اهدای چند سی سی خون دیگه بتونن زندگی یک نفر رو نجات بدن.به این فرآیند میگن پیوند مغز استخوان که علی رغم اسم پر ابهتی که داره،در اکثر موارد مغز استخوانی جا به جا نمیشه و به این صورته که خون فرد دهنده رو ازش میگیرن سلول های بنیادیش رو جدا میکنن،و اون سلول ها رو وارد بدن شخص بیمار میکنن تا به کمک این سلول های سالم برای خودش یک مغز استخوان سالم بسازه.
🔴یکی از جوانان زنجانی به صورت اورژانسی نیاز به پیوند داره ولی چون تعدادنمونه های موجود در بانک سلول های بنیادی کمه،متاسفانه دهنده مناسب هنوز پیدا نشده. لطفا اگر شرایطش رو دارین همین امروز اقدام کنید،چون زمان ⏳فاکتور خیلی مهمیه.

«مراحل ثبت نام در استان زنجان»

فرد داوطلب ۱۸_۳۵ ساله و فاقد بیماری زمینه ای در روزهای شنبه تا دوشنبه به انتقال خون زنجان واقع در چهارراه سعدی مراجعه و با اهدای چند سی سی خون اطلاعات او در بانک سلول های بنیادی ثبت می شود تا اگر روزی با یک بیمار مبتلا به سرطان یا صعب العلاج سازگاری پیدا کرد،تنها با اهدای چند سی سی خون دیگر بتواند بیمار را از مرگ نجات دهد.
آخرین اخبار