98
  • دانلود اپلیکیشن
  • بازدید مجازی از کلینیک تخصصی مهرانه

زنجانی ها،مهرانه را به برند تمام عیار ایرانی تبدیل کرده اند

رئیس دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور در بازدید از مهرانه: زنجانی ها،مهرانه را به برند تمام عیار ایرانی تبدیل کرده اند

زنجانی ها،مهرانه را به برند تمام عیار ایرانی تبدیل کرده اند

رئیس دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور در بازدید از مهرانه:

 زنجانی ها،مهرانه را به برند تمام عیار ایرانی تبدیل کرده اند

"علی اصغر محمدی"، رئیس دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور عصر دوشنبه 19 شهریور در بازدید از مهرانه با بیان اینکه زنجانی ها،مهرانه را به برند تمام عیار ایرانی تبدیل کرده اند، اظهار کرد: ایران به این گونه پروژه ها نیاز دارد.

رئیس دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور بر لزوم استفاده از ظرفیت سازمان یافته ایرانیان خارج از کشور برای توسعه خیریه هایی همچون مهرانه تاکید کرد.

وی ضمن تشویق اقدام مهرانه در رد پیشنهاد سفارت ژاپن مبنی بر کمک به مهرانه در قالب برنامه(جی.جی.پی) اعلام کرد که این اقدام عزتمندانه بود.

* عظمت کارهای انجام شده در مهرانه شوکه کننده است

همچنین "رضا اویسی"، مسئول دفتر وزارت امور خارجه در استان زنجان با بیان اینکه عظمت کارهای انجام شده در مهرانه شوکه کننده است ابراز امیدواری کرد تا این روش مدیریت ادامه دار باشد.

پیش از این بازدید مسئول کلینیک تخصصی مهرانه ضمن ارائه گزارشی از تاریخچه تشکیل و تاسیس مهرانه اظهار کرد: انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان زنجان به شماره ثبت ۲۷۰ در شهریور ماه سال ۱۳۸۵ به پیشنهاد دکتر مینوش مقیمی (فوق تخصص خون و آنکولوژی) و مهندس اصغر وثوق و با همت والای خیرین زنجان شکل گرفت و پس از اخذ مجوزهای قانونی از آذرماه همان سال فعالیت های خود را در سطح استان زنجان آغاز نمود.

وی افزود: در حال حاضر این مجموعه دارای 6 دفتر در سطح شهر زنجان می‌باشد علاوه بر این در 9 شهر و شهرستان استان و 3 دفتر در شهرستان‌‌‌های میانه استان آذربایجان شرقی، بیجار استان کردستان و تکاب استان آذربایجان غربی نیز دفاتر مهرانه مشغول به کار هستند.

مهندس جواد گرانمایه تاکید کرد: مهرانه تشکلی است غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی که با اتکا به فضل خداوند و مشارکت و حمایت مردم نیکوکار بر آن است تا با یاری نیروهای داوطلب مردمی امکان بهبودی بیماران مبتلا به سرطان را بیش از پیش فراهم نموده و از طریق ارتقاء کمّی و کیفی سلامت جسمی و روانی بیماران، روح امید به زندگی را در آنان ایجاد نماید. هم اکنون مهرانه  کانون پر مهر و پناهگاهی مطمئن برای بیماران مبتلا به سرطان این دیار تلقی می شود که اعضاء آن برای کاستن آلام بیماران از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند. فرهنگ حاکم بر مهرانه، اعتماد کامل به ارزشهای والای انسانی، اسلامی، نوع دوستی، فداکاری، یکپارچگی درونی و تعهد است.

وی اضافه کرد: مرکز تشخیصی درمانی تخصصی سرطان و رادیوتراپی مهرانه با تلاشها و پیگیریهای مستمر خانم دکتر مینوش مقیمی (رییس هییت مدیره) و آقای مهندس وثوق(مدیرعامل) و اعضای هییت مدیره و کمیته فنی مهندسی، کمیته پزشکی و با همت والای خیرین انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان زنجان (مهرانه) جهت برآورد کلیه نیازهای بیماران مبتلا به سرطان، در زمینی به مساحت 18 هزار و 900 مترمربع طراحی و احداث شده است. از این مقدار فضا ،12 هزار متر مربع به فضاهای تحقیقاتی، آموزش و پیشگیری، تشخیصی و درمانی اختصاص داده شده است. همچنین 1۸00 مترمربع نیز به فضای اقامتی (مهمانسرا) اختصاص داده شده است. فاز اول این کلینیک با هزینه بالغ بر 240 میلیارد ریال احداث شده، که فقط هزینه خرید دو دستگاه رادیوتراپی از شرکت زیمنس آلمان مدل انکور 9۸ میلیارد ریال ، هزینه دستگاه سی تی سیمولاتور از شرکت زیمنس آلمان و لیزر متحرک پنج نقطه از شرکت سیرپا فرانسه 20 میلیار و 250 ملیون ریال و همچنین تجهیزات بخش فیزیک پزشکی و قالبسازی 15 میلیارد ریال میباشد. ساخت فاز اول در زمانبندی ۲ ساله شروع و به اتمام رسید با راه اندازی فاز اول استان زنجان جزو استان هایی که کلیه خدمات درمانی مربوط به بیماران مبتلا به سرطان را در داخل استان ارائه میدهد قرار گرفته است.

*خشت به خشت مهرانه را خیرین ساختند، مهرانه به این نیک اندیشان زنجانی می بالد

وی تصریح کرد: حامیان مهرانه زنجان 120 هزار خیر می باشند که این مهم در دنیا بی‌نظیر است، کلینیک رادیوتراپی این مجموعه با استقرار دستگاه‌های فوق پیشرفته که به همت خیران این مجموعه در اوج تحریم خریداری شده است به بیماران سراسر کشور خدمات باکیفیت درمانی ارائه می‌دهد.

مهندس گرانمایه با عنوان اینکه مرکز رادیوتراپی مهرانه گران قیمت ترین خدمت را بدون دریافت ریالی پول، به بیماران سراسر کشور ارائه می کند، ابراز کرد: "خشت به خشت مهرانه را خیرین ساختند، مهرانه به این نیک اندیشان زنجانی می بالد".

وی در بیان چشم اندازهای مهرانه نیز گفت: به دستور وزیربهداشت، فرهنگ مهرانه را به کل کشور صادر خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی، خدمات بشردوستانه مهرانه بدون توجه به دین، نژاد، مذهب و ملیت بیماران شامل حال بیماران مبتلا به سرطان کشورهای عراق و جمهوری آذربایجان شده است. بنیانگذاران و دست‌اندرکاران این مجموعه با تدوین برنامه‌‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت در جهت تحقق برنامه‌ها و اهداف خود گام‌های بلند و تاثیرگذاری برداشته‌اند به طوری که بر اساس هدف‌گذاری‌‌ها این مجموعه در آینده‌ای که دور از ذهن هم نیست به مرکز توریسم درمانی (توریست درمانی) تبدیل خواهد شد.

رادیوتراپی یکی از روشهای درمان سرطان و یا کنترل سلولهای بدخیم میباشد که میتواند همراه با جراحی ، شیمی درمانی و گاهی به تنهایی استفاده شود. بدین منظور، مرکز تشخیصی درمانی تخصصی سرطان و رادیوتراپی مهرانه در سال 93 با همت خیرین انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان زنجان اقدام به خرید دستگاه رادیوتراپی (مدل انکور) از شرکت زیمنس آلمان به مبلغ ۴ میلیارد و 900 میلیون تومان کرده است که یکی از پیشرفته ترین دستگاههای رادیوتراپی موجود در ایران میباشد. به منظور رفاه حال بیماران دستگاه دوم نیز به مبلغ ۴ میلیارد و 900 میلیون تومان با یاری خیرین گرامی آقایان مهندس مهدی شهیدی و مهندس حامد منصوری خریداری شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است. طراحی فضای مورد نظر برای استقرار دستگاه رادیوتراپی آرامش خاصی را به بیمار میدهد چرا که ترکیبی از دو رنگ صورتی و سفید متمایل به شیری است. آسمان مجازی یکی از بهترین ایده ها در زمینه های دکوراسیون داخلی اتاق درمان میباشد که از نظر بصری برای بیمارانی که مشغول درمان با دستگاه رادیوتراپی هستند محیطی آرامش بخش و پنجرهای زیبا رو به طبیعت و آسان را به ارمغان می آورد.

انجمن خیریه مهرانه سرای نیکان را در کنار مرکز تشخیصی درمانی تخصصی سرطان و رادیوتراپی مهرانه کرده است که دارای21 سوییت مجهز بوده و مطابق با استانداردهای هتل های ۴ ستاره طراحی شده است را با یاری بنیاد مرحوم حاج احمد مهدوی برای اولین بار در ایران احداث کرده است.

این هتل به بیمارانی که از مناطق دوردست داخل استان و خارج ازاستان برای درمان به این مرکزمراجعه مینمایند اختصاص داده شده است که از این عزیزان با ارائه خدماتی همچون (صبحانه، ناهار، شام) و سایر خدمات رفاهی پذیرایی میشود و کلیه این خدمات رفاهی به صورت رایگان عرضه میگردد.

** بر اساس برآوردهای انجام گرفته و به برکت لطف و عنایت پروردگار و یاری خیران زنجانی و مدیریت اصولی و منسجم حاکم بر مهرانه، بخش شیمی‌درمانی این مجموعه به همراه آزمایشگاه فوق تخصص به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید که در راستای ارائه خدمات باکیفیت و رایگان به بیماران رنجور و درد کشیده بسیار مؤثر خواهد بود. البته بخش شیمی درمانی با حدود 48 تخت این مجموعه از یکم مهر ماه به صورت آزمایشی اقدام به پذیرش بیمار کرده ولی به صورت رسمی افتتاح نشده است.

مهرانه تنها به درمان و صرف هزینه‌های سرسام‌آور از محل کمک‌های مردمی اکتفا نکرده است و با ایمان به جمله "پیشگیری بهتر از درمان است" با تشکیل کمیته آموزش و پیشگیری سعی در عملیاتی کردن این مهم دارد. به طوری که در حال حاضر آموزش دختران و بانوان با برگزاری کارگاه‌های آموزشی، ترویج مصرف غذای سالم در سطح شهر، نهادینه کردن توجه به تغذیه سالم با حضور مدرسان مهرانه در مدارس مقاطع ابتدائی، ترویج ورزش همگانی، جلوگیری از استعمال سیگار و دخانیات را در دستور کار جدی قرار داده است و بسیاری از دستگاه‌های دولتی را در جهت گام‌های طلایی در حوزه سلامت جامعه را برداشته است.

بر اساس آخرین آمارها از ابتدای فعالیت تا اوایل سال 96 کمیته آموزش و پیشگیری این انجمن(سال 94)، در جهت ارائه خدمات آموزش و پیشگیری از ابتلا به سرطان بیش از 28 هزار دانش‌آموز در مدارس و بیش از 11 هزار نفر از بانوان زنجانی با حضور در کارگاه‌ها و کلاس‌ها از آموزش‌های حوزه پیشگیری بهره‌مند شده‌اند.


نظر شما چیست
آخرین اخبار
روزی که خادمین حرم امام رضا (ع) عطر امامت را به بیماران مهرانه هدیه کردند
روزی که خادمین حرم امام رضا (ع) عطر امامت را به بیماران مهرانه هدیه کردند
1398/04/23
به بهانه برگزاری جلسه سالیانه هیأت امنا مهرانه در روز ٢١ تیر ماه نگاهی بیندازیم به ارائه گزارش مدیر عامل مهرانه در باره مهم ترین فعالیت های مهرانه در سال ٩٦ به هیات امنا محترم مهرانه
به بهانه برگزاری جلسه سالیانه هیأت امنا مهرانه در روز ٢١ تیر ماه نگاهی بیندازیم به ارائه گزارش مدیر عامل مهرانه در باره مهم ترین فعالیت های مهرانه در سال ٩٦ به هیات امنا محترم مهرانه
1398/04/22
به بهانه برگزاری جلسه سالیانه هیأت امنا مهرانه در روز ٢١ تیر ماه نگاهی بیندازیم به ارائه گزارش مدیر عامل مهرانه در باره مهم ترین فعالیت های مهرانه در سال ٩٦ به هیات امنا محترم مهرانه
به بهانه برگزاری جلسه سالیانه هیأت امنا مهرانه در روز ٢١ تیر ماه نگاهی بیندازیم به ارائه گزارش مدیر عامل مهرانه در باره مهم ترین فعالیت های مهرانه در سال ٩٦ به هیات امنا محترم مهرانه
1398/04/22
ورزش_صبحگاهی مهرانه
ورزش_صبحگاهی ورزش را یک تکلیف بدانید
1398/04/20
توضیحاتی در باره ی ارسال بنر و تاج گل از زبان مسئول دفتر بنر مهرانه
توضیحاتی در باره ی ارسال بنر و تاج گل از زبان مسئول دفتر بنر مهرانه
1398/04/20