97
  • دانلود اپلیکیشن
  • بازدید مجازی از کلینیک تخصصی مهرانه

حداقل 40 تا 50 درصد سرطان ها با روش های پیشگیری، قابل پیشگیری می باشد/خودمراقبتی؛مهم ترین اصل در تشخیص بهنگام سرطان

فوق تخصص خون و آنکولوژی: حداقل 40 تا 50 درصد سرطان ها با روش های پیشگیری، قابل پیشگیری می باشد/خودمراقبتی؛مهم ترین اصل در تشخیص بهنگام سرطان

حداقل 40 تا 50 درصد سرطان ها با روش های پیشگیری، قابل پیشگیری می باشد/خودمراقبتی؛مهم ترین اصل در تشخیص بهنگام سرطان فوق تخصص خون و آنکولوژی:

حداقل 40 تا 50 درصد سرطان ها با روش های پیشگیری، قابل پیشگیری می باشد/خودمراقبتی؛مهم ترین اصل در تشخیص بهنگام سرطان

"دکتر مینوش مقیمی"، رئیس هیئت مدیره مهرانه چهارشنبه یکم اسفند 97 در همایش علمی_تخصصی پیشگیری از سرطان و خودمراقبتی مهرانه خدابنده "سلامتی" را مهم ترین موضوع برای بقای بشر دانست و گفت: چه بخواهیم و چه نخواهیم باید سرطان را جدی گرفته و به عنوان مهم ترین بحث بر روی آن متمرکز شده و برای پیشگیری و مقابله با آن اقدامات لازم را انجام دهیم.

فوق تخصص خون و آنکولوژی با بیان اینکه در بیماری سرطان با علل  ارثی و محیطی، زمینه ای و کم تحرکی و ... مواجه هستیم، گفت: فاکتورهای متعددی در ارث و محیط در بروز سرطان تاثیرگذار هست اما در انواع مختلف سرطان نیز با علل مختلف و متعدد روبرو هستیم که همین موضوع مبارزه با سرطان را پیچیده تر می کند.

وی با بیان اینکه حداقل 40 تا 50 درصد سرطان ها با روش های پیشگیری، قابل پیشگیری می باشد، تصریح کرد: ضروریست تا آموزش های حوزه پیشگیری در بحث عدم استعمال سیگار و دخانیات و تغذیه سالم و مناسب را از پایه آغاز نماییم.

فوق تخصص خون و آنکولوژی با بیان اینکه روش های علمی در بحث مقابله با سرطان و پیشگیری از آن کاملا جواب می دهد، تاکید کرد تا افراد از خوددرمانی و مباحث پیشگیری از سرطان به شکل خودسرانه خودداری کنند.

وی با عنوان "اگر در حوزه پژوهش گروه های متخصص داشته باشیم می توانیم علل اصلی ابتلا به سرطان را شناسایی و در ادامه درمان بیماران عملکرد مناسبی داشته باشیم" ادامه داد: متاسفانه دو سوم موارد در سرطان معده در مراحل پیشرفته مراجعه می کنند.

وی خودمراقبتی(پیشگیری ثانویه) را اصل مهم در پیشگیری از سرطان اعلام کرد و گفت: ما باید آنقدر با بدن خود آشنا باشیم که کوچکترین تغییر در بدنمان را شناسایی کرده و به پزشک متخصص مراجعه کنیم. در سرطان سینه با خودمراقبتی می توان در مراحل اولیه، تومور سرطانی را شناسایی و با کمترین هزینه و با درصد خطر بسیار پایین، نسبت به درمان اقدام کرد.

"روابط عمومی انجمن خیریه مهرانه"
آخرین اخبار
دوچرخه سواران مهرانه‌ای به شهر "ماسال" جمهوری آذربایجان رسیدند
دوچرخه سواران مهرانه‌ای به شهر "ماسال" جمهوری آذربایجان رسیدند
1397/12/28
تشکیل کارگروه های تخصصی جهت بهره مندی از تکنولوژی های نوین اطلاع رسانی با هدف معرفی مهرانه به اقشار مختلف مردم
مسئول روابط عمومی مهرانه؛ تشکیل کارگروه های تخصصی جهت بهره مندی از تکنولوژی های نوین اطلاع رسانی با هدف معرفی مهرانه به اقشار مختلف مردم
1397/12/28
شاید واقعا زندگی زیاد هم سخت نیست و همین گذر زمان هم این سختی را کمتر میکند.
مهربانی را با آمدن بهار و سال جدید، از یک دیگر دریغ نکنیم! در واپسین روز های آخر سال که اسفند چمدان بسته، ما را ترک میکند و مژده ی آمدن بهار را میدهد ؛می اندیشم به دنیایی که اینروزها زیادی بی رحم ش ...
1397/12/27
حضور موفق مهرانه در فضاهای مجازی با بهره گیری از امکانات صوتی و تصویری نوین
مسئول سمعی بصری مهرانه در نشست سالانه با مدیرعامل با اشاره به عملکرد یک ساله این واحد مطرح کرد؛ حضور موفق مهرانه در فضاهای مجازی با بهره گیری از امکانات صوتی و تصویری نوین
1397/12/27
اطلاعیه
اطلاعیه
1397/12/27